Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

„Kania ruda” w Szkole Podstawowej w Bąkowicach

 

Już po raz trzeci, 17 października, na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego odbył się Terenowy Turniej Ekologiczny. Tym razem turniej odbył się w Zagwiździu, w Gminie Murów. Do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności przyrodniczych zgłosiło się 14 szkół z terenu Parku i okolic. Tegoroczna edycja nosiła nazwę „W dolinie Budkowiczanki”, a celem turnieju było promowanie walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, poszerzenie praktycznej wiedzy z zakresu ochrony przyrody i środowiska, jak również rozbudzanie zamiłowania oraz szacunku do przyrody.

Nasza drużyna w składzie: Wiktoria Kosno, Anna Terlecka i Jakub Stebnicki, pod opieką Pana Andrzeja Piwowarczyka, osiągnęła wielki sukces - zajęła I miejsce i zdobyła tytuł Stobrawskiego Ekologa 2012. Oprócz cennych nagród rzeczowych dla uczniów (cyfrowe aparaty fotograficzne i albumy przyrodnicze) Szkoła Podstawowa w Bąkowicach otrzymała statuetkę, która przedstawia logo Stobrawskiego Parku Krajobrazowego – kanię rudą.

Zwycięzcom i opiekunowi GRATULUJEMY i życzymy wielu sukcesów na dalszej drodze edukacji przyrodniczej. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Wójt Gminy Świerczów Barbary Bednarz za zorganizowanie wyjazdu na turniej.

dyrektor szkoły Cezary Zając

wstecz